بایگانی دسته: نامه ها

لوگو گروه صنایع محور غرب مشهد

نامه دبیر هیات امنای صنایع محور غرب مشهد

دفتر محترم مقام معظم رهبری (مدظل)

بااهداء سلام و آروزی سلامتی و طول عمر مقام منیع ولایت

این رقیمه، تظلم خواهی نجیب ترین قشری است که طی ۳۶سال گذشته، به قصد قرب الهی و خدمت بی منت به انقلاب شکوه مندشان، پا در وادی صنعت و اشتغال آفرینی گذاشته اند و همه اعتبار و وجاهت خویش را سودای استقلال ملی و سربلندی بخش تولید کشور نموده اند، مع الوصف همچنان از تبعیض و بی عدالتی در رنج هستند و دفتر رهبری معظم انقلاب را به عنوان ملجاء و پناهِ بی پناهی خویش برگزیده اند. ظلم آشکاری که بر صنعتگران مستقر در محورغرب مشهد رفته است، به شرح ذیل به شرف عرض مبارک می رسد:

  • واحدهای صنعتی مستقر در این محور بین۳۰-۵۰ سال در همین مکان، فعالیت تولیدی داشته اند. همه این واحدها در بدو فعالیت، نسبت به اخذ مجوزتاسیس، پروانه بهره برداری و سایر گواهی های لازم از مراجع ذیصلاح(محیط زیست، جهاد کشاورزی و…) اقدام و به صورت کاملا قانونی در اراضی این محور که در زمان استقرار، خارج از محدوده شهر و شهرداری بوده است، به فعالیت مشغول شده اند.
  • متاسفانه علی رغم این که دستگاه متولی کشاورزی استان، در زمان صدور مجوز فعالیت برای واحدهای صنعتی مستقر در این محور، کتبا اعلام داشته این اراضی شوره زار و لم یزرع می باشد، در طول این همه سال، کاربری های موصوف از کشاورزی به صنعتی تبدیل نشده و صنعتگران، جوانی و سرمایه شان را به صورت سیمان و ساختمان و میلگرد و ماشین آلات در زمینی کاشته اند که علی رغم صدور مجوزهای قانونی، در طی ۵۰سال گذشته، اکنون کسی پاسخگوی شان نیست.
  • با گسترش محدوده شهر مشهد، واحدهای صنعتی به داخل حریم شهر بلعیده شده اند و هنوز مشکل کاربری صاحبان صنایع حل نشده، غوز بالا غوز دیگری به نام شهرداری و مطالبه حق پایان کار(!)، حق عوارض سالیانه، حق آسفالت شکافی، حق ورود به محدوده(!) و… به مصائب صنعتگران افزوده می شود. حال آن که این واحدها، در هنگام راه اندازی، خودشان با هزینه شخصی خود، مبادرت به بردن انشعابات مختلف، از قبیل برق و تلفن و آب، کشیدن جاده دسترسی، تامین امنیت منطقه و… نموده اند و هیچ یک از این امتیازات، از محل زیرساخت های آورده دولت یا شهرداری تامین نشده بوده است.

ادامه خواندن نامه دبیر هیات امنای صنایع محور غرب مشهد